Prof-Tel.pl

2017-03-17

W dniu 17 marca Komenda Powiatowa PSP w Kościerzynie zorganizowała oddawanie krwi w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kościerzynie w ramach akcji spoKREWnieni służbą. W przedsięwzięciu uczestniczyło 23 strażaków z PSP i OSP oraz dwóch funkcjonariuszy Policji. W najbliższym czasie przygotowujemy się do kolejnej akcji oddawania krwi w kolejnej edycji programu pt.: "OGNISTY RATOWNIIK-GORĄCA KREW".

2013-11-27

Działania klubu HDK KP PSP Kościerzyna podsumowano w ramach akcji VIII Edycji Programu "Ognisty Ratownik - Gorąca Krew - 2013". Niecały rok działania za nami a już mamy osiągnięcie 10 litrów krwi oddane za co należą się szczególne podziękowania czynnym członkom klubu.

Z okazji zbliżającego się okresu świątecznego:

Wesołych świąt Bożego Narodzenia

zdrowia, szczęścia i miłości

w gronie rodziny i przyjaciół,

pogody ducha, spełnienia wszystkich marzeń,

zawodowej satysfakcji oraz wielu sukcesów

 w nadchodzącym Nowym Roku życzy

Zarząd Klubu HDK PCK przy KP PSP Kościerzyna2013-11-26
Z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości, Święta Służby Cywilnej oraz Dni Honorowego Krwiodawstwa przypadające w miesiącu listopadzie było okazją do przeprowadzenia uroczystej zbiórki strażaków, w której uczestniczyli także przedstawiciela władz samorządowych w osobach Starosty Kościerskiego dra Piotra Lizakowskiego oraz Wicestarosty Kościerskiego a zarazem Prezesa Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Kościerzynie druha Zbigniewa Stencla.

Komendant Powiatowy bryg. Tomasz Klinkosz skierował szczególne słowa uznania do honorowych krwiodawców, członków Klubu Honorowych Dawców Krwi, działającego przy tutejszej Komendzie od maja bieżącego roku, zarówno strażaków zawodowych jak i członków OSP.

W dowód uznania za najpiękniejszy dar humanitarny - bezinteresowne długoletnie oddawanie krwi Odznaką „Zasłużonego Honorowego Dawcy Krwi” odznaczeni zostali:

- kpt. Dariusz Radomski.

- dh Marcin Bielawa z OSP Wielki Klincz.
 

Strażacy oddają krew

2013-08-04
Dnia 04.08.2013r. o godzinie 9:00 na Placu Jana Pawła II przy parafii Św. Trójcy w Kościerzynie strażacy z klubu HDK PCK przy KP PSP w Kościerzynie oddali krew w krwiobisie. Szczególne podziękowania dla druhów z OSP Wielki Klincz.Założenie Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK

2013-05-09
Dnia 9 maja br. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie o godzinie 10:00 odbyło się zebranie założycielskie Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża przy KP PSP w Kościerzynie. Gośćmi honorowymi byli Komendant Powiatowy PSP w Kościerzynie bryg. Tomasz Klinkosz i Prezes Zarządu Rejonowego PCK w Kościerzynie mgr Jadwiga Zwara. Na spotkanie przybyli strażacy KP PSP w Kościerzynie i OSP Wielki Klincz. Dzięki obecności aż 16 strażaków zainteresowanych inicjatywą oddawania krwi można było założyć Klub HDK i utworzyć Zarząd wraz z Komisją Rewizyjną. Na Prezesa Klubu wybrano osobę st. asp. Radosław Zwara, przyjęto regulamin który określa, że członkami klubu mogą być pracownicy KP PSP w Kościerzynie i strażacy OSP. Więc zaprasza się wszystkich zainteresowanych strażaków oddawaniem krwi o wstąpienie do ww. klubu. W trakcie spotkania także wręczono podziękowania Komendantowi Powiatowemu PSP w Kościerzynie od Zarządu Rejonowego PCK w Kościerzynie za wsparcie Stałej Wystawy PCK w Kościerzynie, oraz życzenia z okazji minionego 4 maja Dnia Strażaka.

Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.