XIV Piknik Strażacki

Utworzono: sobota, 09, maj 2015

 PSP Kościerzyna

Dnia 9 maja na terenie Powiatowego Centrum Młodzieży w Garczynie odbył się kolejny już, XIV Piknik Strażacki Gminy Kościerzyna zorganizowany z okazji minionego Dnia Strażaka. Tradycyjnie już konkurencje sportowo-pożarnicze połączono tego dnia z wyśmienitą zabawą w rodzinnej atmosferze.

Podczas tegorocznego spotkania druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Kościerzyna rywalizowali w kilku konkurencjach. Zawody rozpoczęły się od sztafety pożarniczej oraz ćwiczenia bojowego, w których to pierwsze miejsce zajęła jednostka z Kłobuczyna. W klasyfikacji generalnej pierwsze miejsce zajęli również druhowie z Kłobuczyna, na drugim miejscu znaleźli się natomiast strażacy z Kornego. Ostatnie miejsce na podium zajęło OSP Skorzewo. Poza podium znaleźli się kolejno druhowie z Łubiany, Kalisk, Wielkiego Klincza oraz Dobrogoszcza. Następnie, tradycyjnie już, strażacy mogli zmieżyć się w konkurencjach indywidualnych - rzucie kulą oraz wyciskaniu ciężarka, a także w zespołowym przeciąganiu węża.

XIV Piknik Strażacki był również okazją do wręczenia medali i odznaczeń:
Złoty medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Władysław Potrac (OSP Wielki Klincz)

Srebrny medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Jakub Repiński (OSP Skorzewo) oraz dh Tadeusz Dudek (OSP Kaliska)

Brązowy medal za Zasługi dla Pożarnictwa: dh Eugeniusz Koszałka (OSP Kłobuczyno), dh Dominika Bronk (OSP Kłobuczyno), dh Mateusz Kreft (OSP Skorzewo) oraz dh Paweł Żyłowski (OSP Skorzewo)

Odznaka Strażak Wzorowy: dh A. Wica (OSP Kłobuczyno), dh Krzysztof Benka (OSP Kłobuczyno) oraz dh Grzegorza Potrac (OSP Wielki Klincz)

Sobotnia impreza stała się również okazją do przekazania strażakom sprzętu do działań ratowniczo-gaśniczych, którego wartość Wójt Gminy Kościerzyna, Grzegorz Piechowski, określił na 40 tys. zł. Zakupiono m.in. sygnalizatory bezruchu, kominiarki, rękawice, obuwie specjalne, mundury bojowe oraz hełmy.

Po zakończonych obchodach druhowie z jednostek OSP Kłobuczyno, OSP Wielki Klincz, OSP Dobrogoszcz oraz OSP Kaliska udali się na czele z Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej w Kościerzynie, bryg. Tomaszem Klinkoszem do miejscowości Wętfie, gdzie pomagali w budowie nowego domu dla podopiecznych Fundacji Wspólnoty Burego Misia.